Kariyer Planlama

Öğrencilerimizin kendilerini keşfetmesi ve kendilerine en uygun meslekleri yapmaları adına “Mesleki Gölgeleme Modeli”ni hayata geçiriyoruz.

Mesleki Gölgeleme Modeli

Meslek, insanın yaşamını sürdürebilmek için yaptığı ve genellikle yoğun bir eğitim, çalışmayı gerektiren sürecin sonunda kişilerin kazandığı unvanın adıdır.

Yoğun ve uzun bir eğitimin sonunda mesleğin bize ait olmadığını keşfetmek büyük bir kayıp olurdu. Bu sebeple öğrencilerimizin kendilerini keşfetmesi ve kendilerine en uygun meslekleri yapmaları adına “Mesleki Gölgeleme Modeli”ni hayata geçiriyoruz.

Peki Nedir Bu Mesleki Gölgeleme Modeli?

1.Aşama: Üzerine çalışılacak meslek dallarının belirlenmesi.

Öğrencilerle fikir alışverişi yapılarak keşfetmek istediği meslek dalları listelenir.

2.Aşama: Meslek tanıtımları

Belirlenen meslek dallarında çalışan uzmanlarla öğrencilerin bir araya gelmesi. Öğrencilerimiz bilgi almak istedikleri meslek uzmanları ile bireysel görüşmeler yaparak, öğrenmek istedikleri tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olma imkanına sahip olurlar.

3.Aşama: Staj imkanı

Öğrencilerimize istedikleri mesleklerde staj imkanı sağlanarak; mesleğin atmosferini soluması ve kendisine uygun olup olmadığını keşfetmesini olanaklı kılıyor. Ayrıca öğrencilerimiz Staj sonunda referans mektubu alarak yurt dışında üniversite kabullerinde de kullanabilecekleri portfolyolarına katkı sağlamış oluyorlar. Öğrencilerimizin deneyimlerini paylaştıkları süreç değerlendirme yazıları ile “mesleki gölgeleme modeli” tamamlanmış oluyor.

Bize ulaşmaktan çekinmeyin

Düşünür Kolejin'deki en son haberleri ve etkinlikleri almak için kaydolun