Anasayfa > Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Gizlilik politikasıyla tarama deneyiminizi iyileştirebilirsiniz.

DÜŞÜNÜR EĞİTİM KURUMLARI ("Düşünür Koleji") Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikası ("Gizlilik ve Güvenlik Politikası"), bu verilerin gizliliği ve güvenliğini nasıl sağladığımızı anlamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Düşünür Koleji veri güvenliği ve gizliliğine önem vermektedir. Bu nedenle, Gizlilik Politikamızı zaman ayırıp dikkatli bir şekilde okumanızı rica ederiz.

Düşünür Koleji; Düşünür Koleji Bilgi Güvenliği Politikası’nın uygulanmasını kurumun hayati süreçlerinden biri olarak kabul eder. Hizmetlerimizi kullanmanız sırasında, bilgilerinizi nasıl kullandığımızı, güvenliğinizi nasıl sağladığımızı ve gizliliğinizi nasıl koruyabileceğinizi açık bir şekilde bilmeniz bizim için önemlidir.

Verilerinizi İşlerken Hangi İlkeleri Gözetiyoruz?

Verilerinizi işlerken:

 • Verilerin belirli kapsamda olması,
 • Yapılan işlemlerin meşru amaçlar için gerçekleştirilmesi,
 • Yapılan işlemlerin hukuka ve dürüstlük kuralına uygunluğu,
 • Verilerin toplandığı veya işlendiği amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olması,
 • Güncel verilerle yapılması,
 • Verilerin işlendikleri amaç için gerekli süre boyunca muhafaza edilmesi,
 • ilkelerini gözetmekteyiz.

  Bilgilere Erişim ve Güncelleme

  Sizden e-posta yoluyla şifre, kullanıcı adı, kredi kartı bilgileri veya diğer kişisel veriler asla talep edilmemektedir. Kişisel verilerinizin çalınmasına ve kötü amaçlarla kullanılmasına yönelik bu yönteme "Phishing" adı verilmektedir.

  Bizden gelmiş gibi görünen, ancak kişisel verilerinizi talep eden bir mesaj aldığınızda, yanıt vermemelisiniz. Kişisel verileriniz eksik veya yanlışsa, güncellemeniz veya silmeniz için (işletmeyle ilgili geçerli bir amaç veya hukuki amaçlar nedeniyle saklamamız gerekmiyorsa) gerekli süreci işletiriz. Kişisel verilerinizi güncellerken, isteğinizi yerine getirebilmek için önce sizden kimliğinizi doğrulamanızı isteyebiliriz.

  Topladığımız Verilerinizle İlgili Haklarınız Nelerdir?

  Bu politika çerçevesinde topladığımız veriler ile ilgili olarak belli başlı haklarınız bulunmaktadır. Tarafımızdan işlenmekte olan verilerinizin;

 • İşlenip işlenmediğini öğrenebilir,
 • İşleniyorsa bunlara ilişkin bilgi edinebilir,
 • İşlenme amacını ve amacına uygun olarak kullanılıp kullanılmadığını öğrenebilir,
 • Varsa yurtiçinde veya yurtdışında paylaşıldığı üçüncü tarafların kimler olduğunu ve hangi verilerinizin paylaşıldığını öğrenebilir,
 • Yanlış veya eksik olması durumunda düzeltilmesini isteyebilir,
 • İşlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması durumunda veya verilerin güncelliğini kaybetmesi durumunda, işlenmiş olunan verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteyebilir,
 • Silinmesine veya düzeltilmesine ilişkin taleplerinizin, varsa verilerin aktarıldığı üçüncü taraflara bildirilmesini isteyebilir, ilgili taleplerinizi info@dusunurkoleji.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.
 • Veri Güvenliği Kriterlerimiz

  Düşünür Koleji, hassas kişisel veriler ve web sitelerimiz ve/veya diğer uygulamalarımız üzerinden toplanan kişisel verilerinizin gizliliğini ve güvenliğini sağlamak üzere tüm gerekli teknik ve organizasyonel önlemleri almaktadır. Bu önlemler aşağıdakilerin de dâhil olduğu çeşitli konuları içerir:

 • Kişisel verilerinizin halka açık olmayan ve sadece yetkili Düşünür Koleji çalışanları (çalışanlarımızla yapılan Gizlilik Sözleşmesi kapsamında), aracılarımız ve yüklenicilerimiz tarafından erişilebilen güvenli çalışma ortamlarında saklanması
 • Bu bilgilere erişmeden önce kişisel verilerini sakladığımız kullanıcılarımızın, web sitesi veya uygulama üzerinden kimliklerinin doğrulanması
 • Düşünür Koleji kişisel verilerinizin, kaybolma, hırsızlık ve suistimale, ayrıca yetkisiz erişim, paylaşım, değişiklik ve imhaya karşı korunması için idari, teknik ve fiziksel tedbirler dâhil olmak üzere ilgili önlemleri almaktadır.

  Düşünür Koleji E-Ticaret siteleri gibi online servisler ile kişisel verilerin toplandığı tüm web sayfalarında Secure Sockets Layer (SSL) şifrelemesi kullanılmaktadır. Bu servislerden hizmet almak için, Safari, Firefox, Chrome veya Internet Explorer gibi SSL-destekli bir tarayıcı kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede, İnternet üzerinden iletilen kişisel verilerinizin gizliliğini koruyabilirsiniz.

  Düşünür Koleji’un Gizlilik ve Güvenlik Politikası ve gizliliği sağlamak için uyguladığı pratikler, müşterinin/bireyin isteğine bağlı olarak müşteriye/bireye açıklanır. Düşünür Koleji, kartlı ödeme sistemlerinde veri güvenliğini sağlamak amacıyla oluşturulmuş PCI DSS ( Payment Card Industry Data Security Standard) regülasyonlarına uyar ve kartlı ödeme sistemlerinde veri iletimini ve işleyişini güvenli olarak sağlar. Kredi kartı numaranız online kredi kartı uygulamamız tarafından şifrelenerek bankanıza iletilmekte ve üçüncü taraflarla asla paylaşılmamaktadır. Kredi kartı bilgileriniz Düşünür Koleji tarafından saklanmamaktadır.

  Düşünür Koleji, tamamen kendi inisiyatifinde olmak üzere, müşterilerinin siparişlerini tamamlamaları için 3D ödeme seçeneğini zorunlu kılabilir.

  Gizlilik ve Güvenlik Politikası Geçerliliği

  Gizlilik ve Güvenlik Politikamız Düşünür Koleji tarafından sunulan (reklamcılık ve araştırma hizmetleri v.b. dâhil) tüm hizmetler için geçerlidir.

  Bilgilendirme ve Duyuru Listesinden Çıkış

  Duyuru ve bilgilendirme listemizde yer almak istemiyorsanız, tercihlerinizi güncelleyerek dilediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Düşünür Koleji tarafından, bildirim ve iletişim amaçlı gelen ticari-elektronik iletilere erişim ve kontrol yetkisi sizin elinizdedir. Hizmet ve servislerimize olan üyeliğiniz devam ederken, sizin ile iletişim kurmamızı istemez iseniz, dijital mecralarda "İPTAL" hakkınızı kullanabilir, iptal işleminizi çağrı merkezimize ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz. Tarafınızdan bunu geçersiz kılan bir onay gönderilinceye kadar sizinle iletişime geçilmeyecektir. Hizmetlerimizden yararlanmayı sonlandırmak ister ve üyelikten ayrılmayı seçerseniz, müşteri hizmetleri hattımızı arayabilir ya da şubelerimizde bulunan danışma birimlerine başvurabilirsiniz.

  Gizlilik Soruları ve Hatırlatmalar

  İnternet teknolojilerinin sürekli değişmesi ve İnternet tabanlı iş modellerinin sabit bir yapısının olmamasından dolayı, bu politika değişime açıktır. Gizlilik ve Güvenlik Politikası dâhilindeki her türlü değişiklik web sitelerimiz üzerinden ziyaretçilerimize duyurulacaktır. Gizlilik ve Güvenlik Politikamızda yapılacak değişiklikleri takip etmek için, web sitemizi periyodik olarak ziyaret etmenizi tavsiye ve rica ederiz.

  Düşünür Koleji’un Gizlilik ve Güvenlik Politikası veya bilgi işlem konusunda sorularınız veya endişeleriniz varsa, bizimle irtibat kurunuz.

  Spam e-Postalar

  Spamming, onayınız olmadan reklam, pazarlama veya tanıtım amacıyla isteğiniz dışında e-posta gönderilmesidir.

  Düşünür Koleji olarak spam e-posta göndermemekteyiz. Karşı tarafın onayını almadan reklam amaçlı e-posta göndermek, yasa dışıdır. Kişisel verilerinizi (e-posta adresiniz de dâhil olmak üzere) doğrudan pazarlama veya reklam amacıyla izniniz olmaksızın kullanmayız. Aynı zamanda kişisel verilerinizi spam e-postalar için kullanacak hiçbir üçüncü tarafla paylaşmayız.

  Web sitelerimiz, servislerimiz size e-posta ile pazarlama bilgilerini alma fırsatı sunar. Düşünür Koleji tarafından gönderilen her e-posta size, istediğiniz tarihte pazarlama e-postalarını almayı durdurma imkânı sunar.

  Herhangi bir nedenle bir Düşünür Koleji şirketinden spam e-posta aldığınıza inanıyorsanız, lütfen hemen bize ulaşın.

  Yasal Nedenler ve Diğerleri

  Yaşadığınız ülke içindeki veya dışındaki kanun, hukuki süreç, davalar ve/veya kamu yetkililerinden gelen talep ile Düşünür Koleji’un kişisel verilerinizi açıklaması gerekebilir. 6698 Sayılı Kanununa uygun bir şekilde; Ulusal güvenlik ve diğer kanunların uygulanması veya kamu için öneme sahip diğer konularda paylaşımın gerekli veya uygun olduğuna karar verildiğinde bilgileriniz ilgili resmi makamlara açıklanabilecektir.

  Bize ulaşmaktan çekinmeyin

  Düşünür Kolejin'deki en son haberleri ve etkinlikleri almak için kaydolun