Anasayfa > Neden Düşünür? > Dünya Dilleri

Dünya Dilleri

Düşünen, araştıran, üreten dünya vatandaşı bireyler olma yolunda en önemli edinimlerden biri de İngilizce ve farklı dünya dillerinde dört dil becerisinde belirlenen hedeflerde dile hakim olmaktır.

Düşünür Koleji’nde öğrencilerin erken çocuklukta temelleri atılan dünya dillerini öğrenmeye olumlu tutum geliştirmeleri ve bu olumlu tutumlarını, hayat boyu öğrenme düzlemine taşımalarını sağlamaktır.

‘Global Thinkers’ projesiyle 21. yüzyıl yaşam becerileri kapsamında eleştirel düşünce, işbirliği, yaratıcılık ve İletişim becerileri dünya dilleri programına entegre edilmiştir.

Seçmeli dünya dili (Almanca, Fransızca, İspanyolca gibi) edinim programı erken yaşlarda başlar ve ortaokulun sonuna gelindiğinde A2.3 seviyesinde temel kullanıcı kazanımları edinilmiş olur. Öğrenci dört dil becerisinde de kendisini temel ihtiyaçları konusunda rahatlıkla ifade eder ve günlük hayatta hedef dilde İletişim kurabilir.

Uluslararası Platformlarda Dünya Dilleri

Düşünür Kolejinde ilkokulda çocukların projeler için yurt dışına çıkabilmeleri çok mümkün olmadığı için hedef dil İngilizce’nin doğal ortama en yakın şekilde İletişim aracı olarak kullanabileceği online projeler yapılır. Ortaokul yıllarında yurt dışına da çıkılabilen akademik içerikli proje uygulamalarıyla farklı çalışmalar yapılır. Ayrıca isteyen öğrenciler yazın yurt dışı dil okulu programlarına katılabilirler.

İngilizce seviyesi farklı sınıf seviyelerinde uluslararası akredite olmuş uluslararası sınavlarla ölçülür. Cambridge Esol Young Learners Starters ve Movers sınavları ilkokul düzeyinde uygulanan sınavlardır. Ayrıca ortaokul düzeyinde Cambridge Esol Young Learners Flyers ve KET, PET, FCE sınavları uygulanır. Ayrıca Toefl Primary ileriki yıllarda girecekleri akademik sınav uygulamaları için bir temel oluşturur ve durum tespiti olarak değerlendirilir. İhtiyaca göre konsolosluklarda da geçerliliği olan Trinity College Gese konuşma sınavları uygulanır ve geçer puan alan öğrenciler sertifikalarını alırlar.

Seçmeli Dünya Dili (Almanca, Fransızca, İspanyolca gibi) Eğitim ve Öğrenme programında ortaokulun sonuna gelindiğinde öğrencinin A2.3 seviyesine gelmesi hedeflenir. İsteyen öğrenciler DELF, FIT vb gibi uluslararası sertifika sınavlarına katılabilirler.

Bize ulaşmaktan çekinmeyin

Düşünür Kolejin'deki en son haberleri ve etkinlikleri almak için kaydolun